Nauka jazdy na nartach

28 lipca 2015

Nauka jazdy na nartach

 

 

Bezpośrednio przy Wancie, w odległości około 50 metrów, zlokalizowane są dwie szkoły narciarskie. Skupiają one około 20 profesjonalnych instruktorów narciarskich zimowego szaleństwa włącznie z narciarstwem klasycznym i coraz bardziej popularnym snowboardem. Instruktorzy są wyszkoleni zarówno w nauce jazdy na nartach dla dorosłych, jak i dla dzieci nawet od wieku dwóch lat.

Kontakt z instruktorami jest bardzo łatwy – rezerwacja lekcji 10 metrów od kwatery oraz kontakt telefoniczny z instruktorem. Dużym plusem zakwaterowania w Wancie w sezonie zimowym jest bezpośredni dostęp do stoków narciarskichh. Do pierwszego wyciągu (Niedźwiadek) jest zaledwie 10 metrów i praktycznie na stok można zjechać na nartach niemal ze schodów domu.

Obok Wanty są również dwie wypożyczalnie nart wraz z profesjonalnym ich serwisem. Obie szkoły narciarskie prowadzą szkolenia narciarskie nawet dla dzieci od drugiego roku życia. Stoki narciarskie są naśnieżne na bieżąco, wyrównywane ratrakiem i oświetlone do późnych godzin nocnych.. Parking dla samochodów przy wyciągach jest bezpłatny i bardzo obszerny – pomieści około 400 pojazdów.